پرده نوری

انواع پرده نوری

پرده نوری از خانواده سنسورها بوده و کاربردهای فراوانی در صنعت دارند. برخی از کاربردهای این سنسورها عبارتند از محافظت از اجسام قیمتی، حفظ جان کارگران و .... پرده های نوری از مجموعه سنسورها(beam ها) تشکیل شده اند که با توجه به نوع کارایی و عملکردی که بر عهده دارند، ویژگی های متفاوتی دارند. تعداد پرتوها، فاصله پرتوها و به صورت کلی ارتفاع پرده های نوری از جمله پارامترهای متفاوت این سنسورها است.

شماره های تماس با شرکت ایمن گستران البرز


 

تلفن:    02634430830


پرده نوری
در یک دسته بندی کلی می توان انواع پرده های نوری را به صورت زیر تقسیم بندی نمود:
 Finger Protection
در این نوع از پرده های نوری تعداد بیم ها زیاد بود و فاصله میان بیم ها بسیار اندک می باشد. این تیپ از پرده های نوری در موارد بسیار حساس کاربرد دارند. به دلیل تعداد بیم بالا و همچنین فاصله اندک بیم ها این نوع از پرده های نوری قابلیت تشخیص اجسام بسیار کوچک در حد انگشت دست انسان را دارند
Hand Protectio
در این نوع از پرده های نوری تعداد بیم ها کمتر و فاصله ی بیم ها بیشتر از مورد قبلی می باشد اما با این وجود این نوع از پرده های نوری نیز از دقت و رزولوشن قابل قبولی برخوردار هستند.
 Access Control Barriers
این نوع پرده های نوری دارای 3 تا 6 پرتو بوده و عموما فاصله پرتوها 300، 400 و 500 میلی متر است. از این نوع پرده های نوری برای محافظ انسان ها از خطرهای احتمالی استفاده می گردد.

شرایط استفاده از پرده های نوری

برای این که محافظت و ایمنی پرده های نوری موثر باشد، باید اطمینان حاصل کنید که:
  1. - از لحاظ الکتریکی این امکان وجود داشته باشد که به واحد کنترل دستگاه متصل شوند.
  2. - این امکان وجود داشته باشد که حرکات خطرناک دستگاه به یکباره متوقف شود. علی الخصوص دانستن زمان توقف دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد تا پرده نوری در فاصله مناسب کار گذاشته شود.
  3. - زمان رسیدن به نقطه خطرناک باید بیشتر از زمان مورد نیاز برای متوقف کردن حرکت خطرناک باشد.
  4. - دستگاه نباید در معرض خطرات ثانویه (از جمله افتادن از بالای جایی) باشد، که اگر احتمال این چنین خطری وجود داشته باشد باید محافظت ثانویه هم تدارک دیده شود.
  5. - کوچکترین اندازه شیئی که قرار است تشخیص داده شود باید بزرگتر یا مساوی دقت انتخاب شده پرده نوری باشد.

light curtains

برای محافظت از اجسام قیمتی و همچنین به منظور جلوگیری از دسترسی به نقاط خطرناک و مخاطره آمیز در کارخانه ها از light curtains یا پرده نوری استفاده می شود. این سنسورهای کاربردی ، بهترین و مقرون به صرفه ترین روش برای استفاده در کاربردهای یاد شده است. پرده نوری عمدتاً در دو نوع 4 و نوع 2 در دسترس است. پرده های نوری استانداردهای مختلفی دارند و می توانند در انواع مختلف کوچک و جمع و جور تا انواع قوی و مقاوم در برابر شرایط محیطی سخت را شامل می شوند و کاربردهای فراوانی در زمینه ی ایمنی دارند. پرده نوری تیپ 4 برای محافظت از انسان ها در برابر آسیب و همچنین محافظت از ماشین ها در برابر خرابی ها بکار می رود. در این نوع از پرده نوری میزان دقت بالا بوده و کنترل انجام شده بسیار قابل اتکاست.
پرده نوری تیپ 2 راه حل هایی مقرون به صرفه ای را برای کاربران ارائه می دهد و در مواردی که در صورت وقوع خطر مصدومیت جزیی حاصل می شود، بکار می رود.
پرده نوری از خانواده ی سنسورها بوده و کاربردهای فراوانی در صنعت دارند. برخی از کاربردهای این سنسورها عبارت انداز محافظت از اجسام قیمتی، حفظ جان گارگران و ...
پرده های نوری از مجموعه سنسورها(beam ها) تشکیل شده اند که با توجه به نوع کارایی و عملکردی که بر عهده دارند، ویژگی های متفاوتی دارند. تعداد پرتوها، فاصله پرتوها و بصورت کلی ارتفاع پرده های نوری از جمله پارامترهای متفاوت این سنسورها است.

ایمن گستران البرز 

 

سیستم حفاظتی مادون قرمز

قیمت پرده های نوری

سیستم های حفاظتی پرده نوری

آدرس
 آدرس :کرج، سه راه رجائی شهر، ابتدای بلوار سه باندی، طبقه فوقانی قنادی رنگارنگ، پلاک 395
تلفن
             
                تلفن :
                        026-34430830               
                تلفکس:
                        02634432638            
ساعات کار
ساعات کار :
شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 الی 17

سیستم های حفاظتی هوشمند

آموزش سیستم های حفاظتی

پرده نوری مادون قرمز

اساس کار سنسور های مادون قرمز بر فرستادن یک موج(نور نامرئی) مادون قرمز و دریافت کردن (یا نکردن) همان نور است. هر چه سنسور گیرنده مادون قرمز قیمت سیستم های حفاظتی

تولید کننده پرده های نوری مادون قرمز

ساخت پرده نوری کرج

آرایه سنسور انعکاسی مادون قرمز سنسورهای نوری از سنسورهای غیر تماسی هستند که با تولید و ارسال امواج مادون قرمز و با دریافت باز تابش این امواج در برخورد با سطوح

ساخت پرده هوشمند نوری

سنسور فاصله سنج مادون قرمز

سیستم های امنیتی و حفاظتی

بخش فروش انواع سنسور و ترنسدیوسر شامل سنسورهای مادون قرمز مانند گیرنده مادون قرمز تست گیرنده مادون قرمز سه پایه

انواع سنسورها و ماژول های مادون قرمز

خرید سنسورهای نوری مادون قرمز تهران
سنسورهای نور و مادون قرمز با کیفیت و کارایی بالا کیت فرستنده و گیرنده مادون قرمز فرستنده گیرنده مادون قرمز
انواع سنسور مادون قرمز