گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1397/12/06 - 10:01
كد :8

پرده های نوری

برای محافظت از اجسام قیمتی و همچنین به منظور جلوگیری از دسترسی به نقاط خطرناک و مخاطره آمیز در کارخانه ها از light curtains یا پرده نوری استفاده می شود. این سنسورهای کاربردی، بهترین و مقرون به صرفه ترین روش برای استفاده در کاربری های یاد شده است

برای محافظت از اجسام قیمتی و همچنین به منظور جلوگیری از دسترسی به نقاط خطرناک و مخاطره آمیز در کارخانه ها از light curtains یا پرده نوری استفاده می شود. این سنسورهای کاربردی، بهترین و مقرون به صرفه ترین روش برای استفاده در کاربری های یاد شده است. پرده نوری عمدتا در دو نوع ۴ و نوع ۲ در دسترس است. پرده های نوری استاندارهای مختلفی دارند و می توانند در انواع مختلف کوچک و جمع وجور تا انواع قوی و مقاوم در برابر شرایط محیطی سخت را شامل شوند و کاربردهای فراوانی در زمینه ایمنی دارند. پرده نوری تیپ ۴ برای محافظت از انسان ها در برابر آسیب ها و همچنین محافظت از ماشین ها در برابر خرابی ها بکار می رود. در این نوع از پرده نوری میزان دقت بالا بوده و کنترل انجام شده بسیار قابل اتکاست.

پرده ی نوری

پرده نوری تیپ ۲ راه حل های مقرون به صرفه ای را برای کابران ارائه می دهد و در مواردی که درصورت وقوع خطر مصدومیت جزیی حاصل می شود، به کار می رود. پرده نوری از خانواده سنسورها بوده و کاربردهای فراوانی در صنعت دارند. برخی از کاربردهای این سنسورها عبارتند از محافظت از اجسام قیمتی، حفظ جان کارگران و ….پرده های نوری از مجموعه سنسورها(beam ها) تشکیل شده اند که با توجه به نوع کارایی و عملکردی که بر عهده دارند، ویژگی های متفاوتی دارند. تعداد پرتوها، فاصله پرتوها و به صورت کلی ارتفاع پرده های نوری از جمله پارامترهای متفاوت این سنسورها است.

در یک دسته بندی کلی می توان انواع پرده های نوری را به صورت زیر تقسیم بندی نمود:

 Finger Protection

در این نوع از پرده ی نوری تعداد بیم ها زیاد بود و فاصله میان بیم ها بسیار اندک می باشد. این تیپ از پرده های نوری در موارد بسیار حساس کاربرد دارند. به دلیل تعداد بیم بالا و همچنین فاصله اندک بیم ها این نوع از پرده های نوری قابلیت تشخیص اجسام بسیار کوچک در حد انگشت دست انسان را دارند.

 Hand Protection

در این نوع از پرده های نوری تعداد بیم ها کمتر و فاصله ی بیم ها بیشتر از مورد قبلی می باشد اما با این وجود این نوع از پرده های نوری نیز از دقت و رزولوشن قابل قبولی برخوردار هستند.

 Access Control Barriers

این نوع پرده نوری دارای ۳ تا ۶ پرتو بوده و عموما فاصله پرتوها ۳۰۰، ۴۰۰ و ۵۰۰ میلی متر است. از این نوع پرده نوری برای محافظ انسان ها از خطرهای احتمالی استفاده می گردد.

سنسورهای نوری

سنسورها یکی از تجهیزاتی هستند که در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. سنسورها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها کاربردهای متفاوتی دارند. یکی از انواع سنسورها که برای محافظت اشیا قیمتی و یا محافظت کارگران از خطرهای احتمالی مورد استفاده قرار می گیرد، پرده ی نوری است. برای استفاده از پرده نوری لازم است نکات ویژه ای را در نظر گرفت. تعداد پرتوها، فاصله میان پرتوها و… از مولفه هایی هستند که در تعیین نوع کاربرد پرده ی نوری نقش اساسی را ایفا می کنند. پرده های نوری دارای استانداردهای مختلفی هستند که از معروف ترین استانداردها می توان به استانداردهای آمریکایی و اروپایی و … اشاره نمود. یکی از نکاتی که در زمان استفاده از پرده های نوری می بایست توجه کرد، فاصله میان پرده نوری و منطقه ای است که احتمال وقوع خطر وجود دارد. OSHA یک فرمول کلی را برای محاسبه ناحیه امن ارائه داده است که در شکل زیر این مناطق به صورت واضحی نشان داده شده است.

 در این رابطه برخی از پارامترها با رنگ قرمز مشخص شده اند که این پارامترها مربوط به مشخصات پرده های نوری می باشند. یکی بیان کننده ی پاسخ زمانی سنسور و دیگری بیان کننده یابعاد جسمی که مورد سنجش قرار می گیرد، است. به منظور سادگی در انجام محاسبات فرمول را به صورت زیر ساده می نماییم:
همان طور که در مقالات پیشین اشاره شد، پرده های نوری انواع مختلفی دارند که می توانند از اجسام کوچک(انگشت دست) تا اجسام بزرگ را تشخیص دهند. با توجه به رابطه بیان شده مشخص است که رابطه ای میان اندازه جسم مورد سنجش و پاسخ زمانی سنسور وجود دارد.

ایمن گستران البرز تولید کننده انواع پرده های نوری و حفاظتی

سایزهای مختلف به تقاضای مشتری تولید می گردد.

با خرید محصولات تولیدی داخلی باعث ایجاد شغل و  عدم خروج ارز  از  کشور می شویم.

محصولات تولیدی این شرکت به مدت یک سال گارانتی ده سال خدمات است.

تلفکس: 02664432638 ؛ تلفن : 02634430830 ؛ همراه : 09121674382

مدیر بازرگانی - یارقلی

آدرس
 آدرس :کرج، سه راه رجائی شهر، ابتدای بلوار سه باندی، طبقه فوقانی قنادی رنگارنگ، پلاک 395
تلفن
             
                تلفن :
                        026-34430830               
                تلفکس:
                        02634432638            
ساعات کار
ساعات کار :
شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 الی 17

سیستم های حفاظتی هوشمند

آموزش سیستم های حفاظتی

پرده نوری مادون قرمز

اساس کار سنسور های مادون قرمز بر فرستادن یک موج(نور نامرئی) مادون قرمز و دریافت کردن (یا نکردن) همان نور است. هر چه سنسور گیرنده مادون قرمز قیمت سیستم های حفاظتی

تولید کننده پرده های نوری مادون قرمز

ساخت پرده نوری کرج

آرایه سنسور انعکاسی مادون قرمز سنسورهای نوری از سنسورهای غیر تماسی هستند که با تولید و ارسال امواج مادون قرمز و با دریافت باز تابش این امواج در برخورد با سطوح

ساخت پرده هوشمند نوری

سنسور فاصله سنج مادون قرمز

سیستم های امنیتی و حفاظتی

بخش فروش انواع سنسور و ترنسدیوسر شامل سنسورهای مادون قرمز مانند گیرنده مادون قرمز تست گیرنده مادون قرمز سه پایه

انواع سنسورها و ماژول های مادون قرمز

خرید سنسورهای نوری مادون قرمز تهران
سنسورهای نور و مادون قرمز با کیفیت و کارایی بالا کیت فرستنده و گیرنده مادون قرمز فرستنده گیرنده مادون قرمز
انواع سنسور مادون قرمز