پرده های نوری حفاظتی 

شرکت ایمن گستران البرز با طراحی و تولید انواع پرده های نوری حفاظتی برای اولین بار در ایران توانسته است به عنوان تولید کننده برتر در سراسر ایران به عرضه و فروش انواع سیستم های ایمنی و پرده های نوری مادون قرمز بپردازد.
پرده حفاظتی نوری، همچنین به عنوان محافظ ایمنی، دستگاه حفاظتی فتوالکتریک و غیره شناخته می شود، شامل فرستنده، گیرنده، کابل سیگنال، کنترل کننده و براکت نصب می باشد. پرده های نوری حفاظتی در ماشین آلات و تجهیزات خطرناک مانند تجهیزات هیدرولیک، ماشین آلات پانچ و دیگر تجهیزات بزرگ استفاده می شود. ایمنی اپراتورها و ماشین آلات، تولید صنعتی را تضمین می کند.
شرکت ایمن گستران البرز با طراحی و تولید انواع چشم های الکترونیکی و پرده های حفاظتی مادون قرمز برای اولین بار در ایران توانسته است محصولات و تجهیزات امنیتی فراوانی را به بازار عرضه کند. برای خرید انواع پرده های حفاظتی مادون قرمز طرح اکسترود با ما تماس بگیرید.
                                   

        تلفن:      02634430830 
       تلفکس: 02634432638

پرده های حفاظتی مادون قرمز

نور مادون قرمز که توسط پرده نور منتشر شده توسط گیرنده پرده برای ایجاد یک پرده نور محافظ دریافت می شود. وقتی که نور مادون قرمز توسط پرده نور توسط شیء مسدود می شود، دستگاه حفاظت یک سیگنال را برای کنترل دستگاه ارسال می کند. عملیات، حتی اگر دستگاه متوقف شود و یا یک سیگنال هشدار را ارسال کند، می تواند به طور موثر از حوادث خطرناک جلوگیری کند.

پرده های نوری حفاظتی 

انواع سنسورهای حفاظتی

شاید برایتان دانستن این نکته جالب باشد که اصول کلی کارکرد دزدگیرهای اماکن که عموماً به دزدگیر منزل، دزدگیر مغازه، دزدگیر ساختمان و یا اینکه بطور کلّی سیستم اعلام سرقت گفته می‌شود از یک اصول کلّی پیروی می‌کنند
تمامی دزدگیرهای پیشرفته و استاندارد دارای ساختار کلّی شامل: یک مدار باز و یک مدار بسته، مدار آژیر، مدار شارژ باتری و انواع حسگرها و آژیرها و هشداردهنده‌ها می‌باشند.
ریورند اگوستیس راسل آمریکایی هرگز فکر نمی‌کرد که اصول کارکرد دزدگیر اماکن یا دزدگیر ساختمان که امروز بکار برده می‌شود پس از گذشت ده‌ها سال همچنان همان اصول اعلام سرقت طراحی شده او می‌باشد. وظیفه اصلی دزدگیر اماکن یا همان سیستم اعلام سرقت اعلام ورود غیر مجاز به یک مجموعه یا حریم شخصی که منجر به شکستن یک در یا یک قفل می‌باشد که می‌تواند از طریق صدا، نور و یا یک تماس تلفنی باشد.

قسمت‌های مختلف یک سیستم دزدگیر حرفه‌ای 

دستگاه مرکزی دزدگیر (پنل مرکزی آلارم)
چشم الکترونیکی (رادار- سنسور حرکتی- سنسور مادون قرمز PIR)
انواع آژیر و بلندگو
چراغ هشداردهنده چشمک‌زن
انواع سنسور در و پنجره
تلفن‌کننده اتوماتیک (شماره‌گیر اتوماتیک- Auto Dialler)
پدال یا شاسی اضطراریپ

دستگاه مرکزی دزدگیر (پنل مرکزی آلارم)

در واقع همان مغز سیستم هشداردهنده می‌باشد که وظیفه اصلی آن دریافت سیگنال‌ها از سنسورها یا حسگرها و ارسال فرمان به هشداردهنده‌ها می‌باشد. اصول کار تمام سیستم‌های دزدگیر اماکن یکی می‌باشد. یعنی اینکه دارای یک مدار باز یا مدار بسته هستند و به محض ورود شخص غیر مجاز به محل تحت حفاظت، سیستم به کمک حسگرها تغییر وضعیت داده و ورود غیر مجاز را به هشداردهنده‌ها اعلام می‌کند.دستگاه‌های دزدگیر از نقطه نظر ساختار و استفاده توسط کاربر با روش‌های مختلف روشن و خاموش یا کنترل می‌شوند. عموماً اغلب دزدگیرها به کمک سوئیچ آلفا یا ریموت کنترل و یا صفحه کلید (Keypad) کنترل می‌شوند.
دستگاه‌های دزدگیر دارای یک باتری و مدار شارژ باتری می‌باشند که در زمان قطع برق بتوانند همچنان به کارکرد خود ادامه دهند.
انتخاب یک پنل مرکزی دزدگیر مهم‌ترین قسم حرفه‌ای و برخورداری از عالی‌ترین دزدگیر با دپارتمان فنی و فروش حرفه‌ای و مجرب پایش کنترل مشاور داشته باشید و حفاظت از جان و اموال خود را با بهترین سیستم حفاظتی تأمین نمایید.

تولید پرده های نوری حفاظتی

چشم الکترونیکی

چشم الکترونیکی دزدگیر اماکن یا سنسور مادون قرمز که نام لاتین آن‌ها Passive Infra Red با نام اختصاری PIR می‌باشد، همگی براساس انتشار امواج مادون قرمز غیر فعال در محیط تحت پوشش کار می‌کنند. به این شکل که وقتی سیستم اعلام سرقت فعال و روشن می‌شود مدار الکترونیکی داخل سنسور یا چشمی مادون قرمز شروع به‌کار می‌کند و امواج مادون قرمز را به‌صورت پرده‌ای در محیط منتشر می‌کند که هرکدام این پرده‌های تشکیل شده یکی در میان دارای بار منفی و مثبت می‌باشندو همانند یک کلید الکترونیکی عمل می‌کنند، یعنی وقتی شخصی وارد محیط تحت پوشش می‌شود با حرکت خود در محیط بطور نامحسوس هر یک از این پرده‌ها را به هم متصل نموده  و با این ارتباط مثبت به منفی حسگر یا چشم مادون قرمز تحریک گردیده و پیام اعلام خطر را به پنل مرکزی صادر می‌کند.

انواع سنسور مادون قرمز

چشم‌های الکترونیکی دزدگیر از نقطه نظر محل نصب بطور کلی به دو نوع چشم‌های فضای باز و چشم‌های فضای بسته تقسیم می‌شوند که هرکدام از این چشم‌ها دارای انواع مختلف همچون:
سنسورهای دیواری، سنسورهای سقفی ۳۶۰ درجه، چشم‌های الکترونیکی با سیم و بی‌سیم، چشم‌های پرده‌ای و ضد حیوان (Pet) می‌باشند. که انتخاب صحیح هر کدام از این حسگرها در برخورداری و داشتن یک دزدگیر عالی و حرفه‌ای امری ضروری و مهم است و پایش کنترل در این امر یاری رسان شماست.

هشداردهنده‌های نوری یا چراغ چشمک زن

این نوع هشداردهنده‌ها همزمان با آژیر و بلندگوها شروع بکار می‌کنند و به اعلام خطر در محل کمک می‌کنند. ساختار این نوع هشداردهنده‌ها نیز بسته به نوع استفاده در محیط باز یا بسته متفاوت می‌باشد.

انواع سنسور درب و پنجره

تاریخ استفاده از این نوع سنسورها به تاریخ اختراع و طراحی اولین دزدگیرها برمی‌گردد، برای حفاظت از درها از سنسورهای مخصوص با نام «مگنت» و برای حفاظت پنجره‌ها از سنسورهای مخصوص با نام «سنسور لرزشی» استفاده می‌گردد. با پیشرفت علم و تکنولوژی ساختار داخلی این سنسورها نیز تغییر یافته و به‌روز گردیده‌اند. این سنسورها یا حسگرها در دو نوع با سیم و بی‌سیم تولید می‌گردند.

شرکت ایمن گستران البرز


 

آدرس
 آدرس :کرج، سه راه رجائی شهر، ابتدای بلوار سه باندی، طبقه فوقانی قنادی رنگارنگ، پلاک 395
تلفن
             
                تلفن :
                        026-34430830               
                تلفکس:
                        02634432638            
ساعات کار
ساعات کار :
شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 الی 17

سیستم های حفاظتی هوشمند

آموزش سیستم های حفاظتی

پرده نوری مادون قرمز

اساس کار سنسور های مادون قرمز بر فرستادن یک موج(نور نامرئی) مادون قرمز و دریافت کردن (یا نکردن) همان نور است. هر چه سنسور گیرنده مادون قرمز قیمت سیستم های حفاظتی

تولید کننده پرده های نوری مادون قرمز

ساخت پرده نوری کرج

آرایه سنسور انعکاسی مادون قرمز سنسورهای نوری از سنسورهای غیر تماسی هستند که با تولید و ارسال امواج مادون قرمز و با دریافت باز تابش این امواج در برخورد با سطوح

ساخت پرده هوشمند نوری

سنسور فاصله سنج مادون قرمز

سیستم های امنیتی و حفاظتی

بخش فروش انواع سنسور و ترنسدیوسر شامل سنسورهای مادون قرمز مانند گیرنده مادون قرمز تست گیرنده مادون قرمز سه پایه

انواع سنسورها و ماژول های مادون قرمز

خرید سنسورهای نوری مادون قرمز تهران
سنسورهای نور و مادون قرمز با کیفیت و کارایی بالا کیت فرستنده و گیرنده مادون قرمز فرستنده گیرنده مادون قرمز
انواع سنسور مادون قرمز